Galeria nie do końca handlowa

Instytucja (bo powiedzieć, że Metropolia to galeria handlowa, to nie powiedzieć nic), która zadziwia na każdym kroku. Poza mało znanymi sklepami, mieści w swoich czeluściach tor do driftu, centrum laserowe i atrakcje w rodzaju ekspozycji starych samochodów. Bywa natomiast pozbawiona elementu typowego dla centrów handlowych – tj. klientów, choć od kiedy stała się halą dworcową, odwiedzających jest więcej, zwłaszcza w niedziele wolne od handlu.

W Metropolii regularnie odbywają się różne wydarzenia, jak choćby giełdy płyt, warsztaty taneczne czy edycje festiwalu kulinarnego Smakuj Trójmiasto. W Galerii znajduje się też kino Helios, objęte projektem Kultura Dostępna, w ramach którego bilet wstępu na czwartkowe seanse o godzinach 13:00 i 18:00 kosztuje 10 zł.

Za największy atut Galerii uznajemy restaurację Mąka i kawa. Za jedną z większych niespodzianek – przeniesienie się do jej wnętrza alternatywnego Hummuslandu (pod nazwą Stacja Harrisa). Na temat Galerii można wyczytać informację, że jest unikatowym obiektem handlowym piątej generacji, nam jednak szyldy, którymi jest pokryta, nie przestają przywodzić na myśl lat 90-tych.

Adres: ul. Jana Kilińskiego 4, 80-452 Gdańsk

Wystawy

Miejsce bez barier

Galeria

Lokalizacja