Mediateka w centrum handlowym

Otwarcie w 2012 roku oddziału Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w centrum handlowym mogło budzić kontrowersje – oto ostoja czytelnictwa znalazła miejsce między sklepami z ubraniami i obuwiem. Po kilku latach działalności można powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę, a biblioteka jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w centrum handlowym.

Słowo biblioteka nie oddaje w pełni tego, co dzieje się w tym miejscu. Nowoczesna placówka mieści się na drugim piętrze Centrum Handlowego Manhattan. Oprócz klasycznego księgozbioru literatury dla dzieci i dorosłych, są tu również bogate zbiory komiksów, audiobooków, płyt muzycznych czy filmów. Poza wypożyczalnią, znajduje się tutaj czytelnia, szczególnie umiłowana przez zagranicznych studentów oraz stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu. Co zaskakujące, biblioteka wyposażona jest w konsole do gier, a także w instrumenty muzyczne.

Ponadto Biblioteka Manhattan to bardzo ważne miejsce spotkań autorskich oraz promocji czytelnictwa w całym Trójmieście. Odbywają się tutaj warsztaty, wystawy, a także organizowane są duże wydarzenia festiwalowe, tj. Festiwal Komiksowy GDAK oraz Sztuka Czytania.

Adres: al. Grunwaldzka 82, 80-244 Gdańsk

Wystawy

Konsola do gier

Kącik zabaw dla dzieci

Miejsce bez barier

Galeria

Lokalizacja